hirdetés

Használd az AI tudását az üzleti sikerhez! Profitnövelő ötletek egyetlen kattintással! Használd az AI tudását az üzleti sikerhez! Profitnövelő ötletek egyetlen kattintással!

Szakértők alaposan átnézték az ausztrálok trollkodás elleni törvényének javaslatát, és arra jutottak, hogy az éppen hogy rosszabbá teheti az online visszaéléseket, miközben csökkenti az áldozatok jogorvoslati lehetőségét. 

A Jogi Tanács, valamint az akadémikusok, David Rolph és Michael Douglas arra figyelmeztettek, hogy a közösségi oldalakat üzemeltető cégek védelme ronthatja az online visszaéléseket és károsíthatja az áldozatok igazságszolgáltatáshoz való hozzáférését, miközben az új panasztételi eljárások továbbra is lehetővé teszik a névtelen kommentelők számára, hogy megakadályozzák adataik kiadását.

A Morrison-kormány december elején tette közzé a javasolt trollkodás elleni törvényjavaslatot, azt állítva, hogy segíthet a trollkodás áldozatainak, ha arra ösztönzi a közösségi média cégeket, hogy olyan panaszkezelési eljárásokat hozzanak létre, amelyek felfedhetik a névtelen kommentelők kilétét. Ez elsősorban a közösségi oldalak üzemeltetőit segítené, mert alapesetben nem lennének felelősök azért, hogy egyes felhasználók mit kommentelnek.  A szakértők szerint a törvényjavaslat a trollkodással nem igazán, csak az online rágalmazással foglalkozik, amely az online trollkodás csak egy kis szeletét jelentik. Ráadásul  a javasolt panasztételi eljárások értelmében az anonim felhasználók letilthatják azonosító adataik kiadását, és „nem valószínű”, hogy rendszeresen beleegyeznek abba, hogy felfedjék a kilétüket. Vagyis ha a troll azt mondaná, hogy nem járul hozzá az adatai kiadásához, akkor azt nem adnák ki. 

Rolph azt javasolta, hogy a közösségi oldalak üzemeltetői továbbra is felelősek legyenek, ha értesítést kapnak rágalmazó megjegyzésekről. A szakértők szerint ha a kormány csökkenteni akarja az ausztrálokat érő online ártalmakat, akkor jobb munkára kell ösztönöznie azokat, akik képesek moderálni a közösségi médiában megjelent kommenteket.

Forrás: The Guardian