Az Egyesült Államok Szenátusában benyújtott szövetségi javaslat nemzeti korhatárt határozna meg a közösségi média használatára, gyakorlatilag megtiltva a 12 éven aluliak számára azokat az alkalmazásokat, amelyekkel sok gyerek jelenleg órákat tölt naponta.
Számtalan erőfeszítés folyik a Capitol Hill körül, hogy megóvják az ország gyermekeit a közösségi média veszélyeitől, de ez az új intézkedés, ami a Gyerekek védelme a közösségi médiában törvényként ismert, a Szilícium-völgy azon algoritmusait veszi célba, amik a gyerekeket a webhelyeiken tartsák.
Megtiltja ugyan a 13 év alatti gyermekek számára, hogy fiókot hozzanak létre a közösségi média alkalmazásokban, ugyanakkor jelentősen lecsökkenti azokat az algoritmusokat, amelyeket a technológiai vállalatok 13 és 17 év közötti embereknél alkalmazhatnak. (A 13 éven aluli felhasználók továbbra is megtekinthetik az online tartalmakat, feltéve, hogy nincsenek bejelentkezve.) A törvényjavaslatban szülői beleegyezés is szükséges ahhoz, hogy 18 éven aluliak profilt hozhassanak létre.
Annak érdekében, hogy a kiskorúak és a gyerekek ne hozzanak létre közösségi médiaprofilokat, a törvényjavaslat egy kormány által működtetett életkor-ellenőrző programot is létrehozna, amelyet a Kereskedelmi Minisztérium felügyel. A rendszer megkövetelné, hogy a gyerekek és szüleik igazolványt töltsenek fel életkoruk igazolására. Noha a jogszabályok nem írják elő, hogy a vállalatok használják a kormányzati rendszert, ez a kormány szerepének jelentős bővülését jelentené az online ökoszisztémában.
A törvényjavaslat felforgathatja az általunk ismert internetet azáltal, hogy jelentős kormányzati felügyeletet biztosít a közösségi média platformjai felett. Emiatt aztán a kétpárti törvénykezést kétpárti szkepticizmus is fogadta.
A támogatói azt mondják, hogy javaslatuk szándékosan elkerüli a tartalmat, azaz semmiféle tartalmi diszkrimináció nem lenne, csupán arról van szó, hogy „ne lehessen olyan céltudatosan addiktív programot építeni, amely a különösen kiszolgáltatott gyermekeket mély, sötét nyúlüregbe vezeti.”
Az biztos, hogy hosszú vita várható a bevezetésről, és arról, hogy egyáltalán hogyan akarják ezt elérni a mai világban, szóval, sok olyat olvashatunk még politikusoktól, amiket a Wired most is már elkezdett szemlézni.