A Biztonságos Internet Világnapján, 2021. február 9-én 18 órakor, a Skool Facebook-oldalán debütál az az iskolai tanóra hosszúságú videó, amelyen a Facebook, a Skool és a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány Yelon programjának munkatársai közérthetően magyarázzák el a közösségi oldal biztonságos használatának mikéntjét. Nem csak gyerekek, de szülők és tanárok számára is hasznos lehet megnézni a videót. 

A Facebook közleménye szerint csak 2020 harmadik negyedévében 22 millió darab, gyűlöletbeszédet tartalmazó bejegyzést távolított el a vállalat az oldalukról. Ugyanakkor a technológia sem helyettesítheti mindenben a felhasználók éberségét, ezért van szükség edukációjukra. A jelenlegi járványhelyzetben ez különösen fontos, hiszen  egy sor, hagyományosan offline tevékenység, például az iskolai tanórák, vagy a barátokkal való kapcsolattartás is jelentős részben az online platformokra helyeződött át, ezért az internet biztonságos használata fontosabb, mint korábban bármikor.

A videóból meg lehet ismerni a közösségi média alapvető működését, például a profilok és oldalak közötti különbséget, azt, hogy miként lehet csoportba rendezni a közelebbi és távolabbi ismerősöket a Facebookon, vagy miért érdemes bekapcsolni a kétlépcsős azonosítást.

A videó első felében bemutatott biztonsági beállítások megismerése és a szemlélet elsajátítása minden korosztály tagjainak hasznára válhat, hiszen a közreműködők konkrét beállítási tippekkel szolgálnak benne. A webinar második felében az online zaklatás különböző formáiról, és azok megelőzésének, illetve kezelésének lehetőségeiről is beszélnek a szakemberek.

A Hintalovon Gyermekjogi Alapítány tavaly tavasszal készült felmérése szerint Magyarországon minden ötödik gyerek nem érzi magát biztonságban a neten; ugyanennyi gyermek nyilatkozott úgy, hogy szülei a netezéssel töltött idő szabályozásán túl nem nyújtanak számukra elegendő, illetve megfelelő kapaszkodót a digitális térben.