Négy forrás szerint is a ByteDance inkább leállítja a TikTokot az USA-ban, minthogy eladja, miután a kínai vállalat minden jogi lehetőséget kimerít majd a platform amerikai alkalmazásboltokból való kitiltását célzó jogszabályok ellen.
Azok az algoritmusok, amelyekre a TikTok támaszkodik, a ByteDance általános működésének alapvető elemei, ami nagyon valószínűtlenné tenné az alkalmazás algoritmusokkal történő eladását – mondták közel álló források.
Bár a TikTok rendkívül népszerű, több mint 1 milliárd felhasználóval büszkélkedhet, továbbra is veszteségesen működik, mivel a ByteDance teljes bevételének és napi aktív felhasználóinak kis részét teszi ki. Az anyavállalat legrosszabb forgatókönyv esetén inkább leállítja az alkalmazást az Egyesült Államokban, mintsem eladja egy potenciális amerikai vevőnek – mondták.
A leállásnak korlátozott hatása lenne a ByteDance üzletére, de így a cégnek legalább nem kellene elárulnia az alapvető algoritmusának titkát – mondták a források, akik nem mondták meg a nevüket, mivel nem jogosultak a médiával beszélni.
A ByteDance csütörtök késő este a tulajdonában lévő Toutiao médiaplatformon közzétett nyilatkozatában kijelentette, hogy nem tervezi a TikTok eladását, mindezt válaszul a The Information cikkére, amely szerint a ByteDance olyan forgatókönyveket vizsgál, amelyek szerint a TikTok az amerikai üzletét a rendkívül hatásos ajánló algoritmusa nélkül értékesítheti.
A TikTok vezérigazgatója, Shou Zi Chew szerdán azt mondta, hogy a közösségi média cég várhatóan megnyeri azt a pert, amit a platform betiltása ellen indítanak az Egyesült Államokban.
Az amerikai elnök 2025. január 19-re tűzi ki az eladás határidejét – egy nappal Biden jelenlegi mandátumának lejárta előtt –, de három hónappal meghosszabbíthatja a határidőt, ha megállapítja, hogy a magántulajdonban lévő ByteDance jól halad az eladással.
Forrás: The Guardian