hirdetés

Használd az AI tudását az üzleti sikerhez! Profitnövelő ötletek egyetlen kattintással! Használd az AI tudását az üzleti sikerhez! Profitnövelő ötletek egyetlen kattintással!

Az átláthatóság irányába tett minden eddiginél nagyobb lépést a Facebook, mikor létrehoztak egy olyan független felügyelőtanácsot, ami nem függ a cégtől, viszont a döntéseit a Facebook és az Instagram köteles végrehajtani. A tanács feladata az, hogy a felhasználóknak legyen hova fordulni abban az esetben, ha a Facebook indokolatlanul letilt valamit, vagy ha úgy érzik, valamit le kellene tiltani, de a Facebook nem tesz ennek eleget.

Nem azt jelenti, hogy mindenfajta üggyel mostantól ez a tanács foglalkozik, csak az olyan esetek kerülnek eléjük, amik a legtöbb embert érintenek, és a társadalom szempontjából fontosak. Ugyanakkor olyan felhasználó is fordulhat a tanácshoz , aki elégedetlen egy döntéssel, és már minden cégen belüli fellebbezési lehetőséget kimerített, illetve maga a Facebook is továbbvihet egy ügyet a testület elé. 

A tanács húsz taggal indul, idővel negyvenen lesznek benne. Mindegyik tag valamilyen releváns terület, például a digitális jogok, szerzői jog, szólásszabadság, vallásszabadság, cenzúra, az online biztonság vagy az emberi jogok szakértője.   

Magyar tagja is van, Sajó András jogtudós, a szólásszabadság és az alkotmányjog szakértője, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, korábbi bíró, aki 2008-tól 2017-ig az Emberi Jogok Európai Bíróságának (EJEB) tagja, 2015-től alelnöke volt. Sajó a CEU jogi karának alapító dékánja, de tanított a mai Corvinus Egyetemen és az ELTE-n, illetve vendégelőadóként számos amerikai és más külföldi egyetemen is. A megbízatása három évre szól.

Forrás: Index